Foron uns 22km moi levadeiros e tivemos moita sorte co tempo.
lunes, 3 de junio de 2013
saída domingo 16 de xuño beira do Ulla (Touro)
A saida foi na área recreativa de Ponte Santaia , preto de Touro.Esta ruta é a combinación do PR-G121 (Ruta dos tres ríos)e boa parte da PR-G93 (Ruta da Ribeira do Ulla). Ambas son rutas lineais, atopándose unha a continuación da outra, pero as unimos para facela circular aproveitando uhna serie de estradas (sen transito) e camiños . Comezamos o percorrido denominada Ruta dos Tres Rios que transita case na sua totalidade por un espeso bosque de ribera. Despois duns 10 km unímonos a Ruta da ribeira do Ulla que percorre unha extensa carballeira e fixemos unha parada para xantar. Despois seguimos o noso camiño entre sobreiras e carballos e visitamos a fervenza do inferniño .Esta parte é máis de pista de terra.
Foron uns 22km moi levadeiros e tivemos moita sorte co tempo.
Foron uns 22km moi levadeiros e tivemos moita sorte co tempo.
Suscribirse a:
Enviar comentarios (Atom)
Coller para Cuntis ou para Lugo? .Pedrouzos está na carretera de Lugo..
ResponderEliminarA Ruta en mapa
ResponderEliminarhttp://www.touroturismo.com/turismo/info.php?id_seccionweb=151&id_info=246
Para Curtis,me confundí
ResponderEliminarPara Curtis ou para Lugo? non será para Lugo?
ResponderEliminarPedrouzos está na estrada de Lugo. A non ser que haxa varios..entonces xa a liamos ;)
ResponderEliminarHay dos carreteras a Lugo,hay que coger la que va por curtis.
ResponderEliminarImposible, porque Touro está al Sur, y la Ponte Santaia sobre el rego das Lañas que dá al Ulla (que supongo es donde está el área recreativa, al Norte vas al Tambre!;) Todos los caminos van a Lugo, pero la carretera de Lugo (Santiago-Lugo se entiende, supongo que eres muy joven y simple fuiste por la autopista ;). Es la de O Pedrouzo, no la de Curtis (Teixeiro)Siento ser tan pesado...pero tengo un mapa delante, sorry
ResponderEliminarMiguel
Acabo de ver o arquivo de wikiloc, e efectivamente, hai que seguir dirección Lugo, non Curtis, un saúdo
ResponderEliminarMiguel
perdón,era hacia Arzúa no Curtis.Las dos van a Lugo y yo suelo ir por la de Curtis no por autopista.
ResponderEliminary en Teixeiro coges la autovía supongo..:) Gracias. aclarado
ResponderEliminarGustoume a ruta e o ambiente, chamoume a atención a alfombra de follas de sobreira pola que fomos contra o final dos sendeiros (antes dos tramos de asfalto)
ResponderEliminarSaúdos
Anxo
Magnífica ruta: listado de árbores propios do país vistos na beira do río (de memoria): duas especies de carballos -cerquiño e o común-, abeleira, freixo de folla estreita, ameneiro, salgueiro, pradairo (cast. arce), sobreira, loureiro,estripeiro ou espiño albar, pereira brava
ResponderEliminar